Galaxy S4 Batarya Şişmesi // Büyümesi Sorunu Ve Çözümleri // Isınma Sorunu

Galaxy S4 Batarya Şişmesi

Galaxy S4 // Büyümesi Sorunu Ve Çözümleri // Isınma Sorunu

Geçenlerde 2 arkadaşım Galaxy S4 almış ve gayetde telefonlarından memnundu. Sonrasında aradan zaman geçmesi ile bir arkadaşım bana gelip ve Galaxy S4′ ünün bataryasının şiştiğini söyledi. Gerçektende baktığımda bataryanın şiştiğini ve cihaza sığmadığını gördüm.
Sonuçta yeni bir telefon alıyorsunuz. Daha 1 ay kullanmadan telefonun bataryası şişiyor ve telefona sığmıyor. Sonra diğer arkadaşa sordum. Oda aynı sorunun kendisinde meydana geldiğini ve yeniden batarya aldığını söyledi. Ardından bende yazılımsal bir problemin olduğunu düşündüm.

Sonrasında ise arkadaşa bir tane batarya daha alıp gelmesini söyledim. Bataryayı aldıktan sonra Telefona Sadece bir Custom rom yükledim. Yaklaşık 2 ay oldu ve en ufak bir problem yok. Diğer arkadaşım ise telefonu garanti gönderdi, Tekrardan batarya şişmesi yaşadı, Bizde tekrardan özel bir rom yükledik. Yaklaşık 1 ay oldu ve herhangi bir sıkıntı yok batarya ile.

Bataryası şişen telefonlarda gözlemlediğim kadarı ile telefon aşırı ısınıyor, Ve sonrasında batarya şişmesine neden oluyor. Buda telefonun içindeki orjinal yazılımın donanımı fazla zorlamasından dolayı kaynaklanabilir. Yada fabrika hatasından dolayı bir neden olabilir.

GALAXY S4′ ÜNÜZÜN BATARYASI ŞİŞTİ NE YAPACAKSINIZ…

  • Samsung yeni aldığı karar ile bataryası şişenlere ücretsiz olarak batarya değişimi yapıyor.
  • Diğer türlü yukarıdaki bahsettiğim olay mevcut bulunduğunuz ülkede yoksa custom rom yani özel rom kurulumu yapmayı deneyin…
Forum Donanım

Forum Donanım

FD Teknoloji Haberleri Yayıncılık Hizmetleri Ülkemizin, teknoloji çağı ile yakından alakalı bir çizgide ilerleyebilmesi, bilim ve teknoloji alanında ortaya çıkan gelişmeler ve yeniliklere en kısa sürede anlaşılır bir dil ile haberdar edilebilmesi amacıyla faaliyet göstermektedir. Son kullanıcı odaklı anlaşılması kolay bir dil kullanmanın yanısıra yayınlanan haberlerin marka değerlerine karşı saygılı, kullanıcı deneyimlerini dikkate alan ve geribildirimler doğrultusunda düzenlemeler yapılabilecek türde içerikler sağlıyoruz. Yayınlanan haberlerin tamamı tek bir hesap üzerinden gerçekleştirilmekte olup, Forum Donanım editör ekibi tarafından her içerik çeşitli standartlar gözönünde bulundurularak kontrol edilmektedir. Ayrıca, yazarlarımızın kendilerine özgü paylaşımları ve incelemeleri profil sayfalarında listelenmektedir. İlgili profil sayfalarına erişebilmek için sitemizin üst bölümünde yer alan "Künye" bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Her geçen gün teknoloji alanında yeni tecrübeler edinerek marka ve kullanıcı deneyimlerini gözönüne alıp yüksek kalitede okunabilecek haberler üretmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Yayınladığı Diğer Haberler - Website

Yazarın Sosyal Medya Hesapları
FacebookGoogle Plus

You must be logged in to post a comment Login

Cevap yazin

Google+