Huawei-ascend-P6-2

Huawei Ascend P6 Fiyatı Modeli ve Özellikleri

Huawei Ascend P6

Huawei Ascend P6 Fiyatı Modeli ve Özellikleri

Huawei Ascend P6 bugün kü tanıtım konumuzun baş konuğu olarak dikkat çekmektedir. Dünyadaki en ince HD ekrana sahip olan bu akıllı telefon bakalım kullanıcılara ne gibi özellikler sunuyor.

Başta uygun fiyatı ve fiyatının uygunluğuna göre oldukça başarılı oluşturulmuş özellikleriyle dikkat çeken bu cihaz, bünyesinde barındırdığı işlemci ve yazılımsal detaylar sayesinde kafalarda soru işaretleri oluşturmaktadır. Kullanıcıların kafasında oluşan bu soru işaretini yaptığımız inceleme sonrasında ortadan kaldırmayı düşünüyoruz.

6.8 mm inceliğiyle dikkat çeken Huawei Ascend P6, kendi işlemcisi olan K3V2’yi kullanmaktadır. Peki, bu işlemci cihaza ne gibi detaylar katmaktadır?

HiSilicon K3V2 Detayları

Huawei tarafından oluşturulan ve Çin tabanlı bir mikroişlemci üreticisi olan HiSilicon’un ilk üretimlerinden olan 4 çekirdekli K3V2, Huawei tarafından üretilen Ascend Mate, Honor 2, Ascend P2 ve MediaPad 10 FHD adlı tabletlerinde karşımıza çıkmıştı.

İncelememize konuk olan Huawei Ascend 6P, 1.5 GHz hızında çalışarak kullanıcılara hizmet vermektedir. 40nm üretim teknolojisi göz önünde bulundurularak geliştirilen bu işlemci ARM Cortex A9 mimarisini temel olarak benimsemiştir. K3V2 çipseti grafik işlemci olarak 4 çekirdekli olsa bile yapılan testler sonucunda 3D başarısının üst düzey olduğu söylenemiyor. Tabi yazılım geliştiricilerin Qualcomm, Samsung,Nvidia ve Texas Instuments tabanlı çözümlerine optimize oyunlar hazırlayıp Vivante GPU’sunun bu yüzden verimli çalışmadığı da söylenebilir. Fakat bizi biraz da sonuç ilgilendiriyor. Sonuç olarak oyunlardaki performansı üst seviye değil.

Huawei Ascend P6 Özellikleri

Huawei Ascend P6, 2 GB RAM ile kullanıcılarını üst segmentte karşılamaktadır. 4.7 inç büyüklüğünde, 720p çözünürlüğe sahip IPS ekran ile de desteklenen Ascend P6, Full HD ekranlı çözümler sunmamaktadır. Bunun sebebini ise K3V2 işlemci performansının daha fazla düşmemesine bağlamaktadır.

Farklı Bir Arayüz

Android Jelly Bean 4.2.2 ve Huawei Emotion arayüzlerini birlikte kullanan Ascend P6, kullanıcılarına benzersiz bir arayüz sunmakta ve yepyeni temalarıyla farklılaştırılmaktadır. Huawei mühendisleri tarafından geliştirilen farklı bir çok yazılım da bu işletim sistemine entegre edilmiş durumdadır. Başta bildirim engelleme olmak üzere bir çok yazılım ile cihaz daha kullanılır bir hale getirilmiş.

Huawei-ascend-P6-2

Huawei Ascend P6 Teknik Özellikleri

Ekran: 4.7 inç IPS – LCD 1280 x 720p
İşlemci: ARM Cortex A9 tabanlı 1.5 GHz hızında 4 çekirdekli Huawei K3V2
RAM: 2 GB
Depolama: 8 GB + microSD
İşletim Sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean + Emotion UI
Ana Kamera: 8 Megapiksel + 1080p video
Ön Kamera: 5 Megapiksel + 720p video
Ağırlık: 120 gram
Kalınlık: 6.18 mm
Batarya: 2000 mAh
Kablosuz Bağlantılar: Bluetooth 3.0, WiFi 802.11 a/b/g/n, DLNA, 3G, GPS
Ekstra: FM Radyo, USB OTG desteği

Forum Donanım

Forum Donanım

Her geçen gün teknoloji alanında yeni tecrübeler edinerek marka ve kullanıcı deneyimlerini göz önüne alıp yüksek kalitede okunabilecek haberler üretmek için çalışmaya devam ediyor.

Yayınladığı Diğer Haberler - Website

1 comment

Bir Cevap Yazın