Galaxy S4 Batarya Şişmesi

Galaxy S4 Batarya Şişmesi // Büyümesi Sorunu Ve Çözümleri // Isınma Sorunu

Galaxy S4 Batarya Şişmesi

Galaxy S4 Batarya Şişmesi // Büyümesi Sorunu Ve Çözümleri // Isınma Sorunu

Geçenlerde 2 arkadaşım Galaxy S4 almış ve gayetde telefonlarından memnundu. Sonrasında aradan zaman geçmesi ile bir arkadaşım bana gelip ve Galaxy S4′ ünün bataryasının şiştiğini söyledi. Gerçektende baktığımda bataryanın şiştiğini ve cihaza sığmadığını gördüm.
Sonuçta yeni bir telefon alıyorsunuz. Daha 1 ay kullanmadan telefonun bataryası şişiyor ve telefona sığmıyor. Sonra diğer arkadaşa sordum. Oda aynı sorunun kendisinde meydana geldiğini ve yeniden batarya aldığını söyledi. Ardından bende yazılımsal bir problemin olduğunu düşündüm.

Sonrasında ise arkadaşa bir tane batarya daha alıp gelmesini söyledim. Bataryayı aldıktan sonra Telefona Sadece bir Custom rom yükledim. Yaklaşık 2 ay oldu ve en ufak bir problem yok. Diğer arkadaşım ise telefonu garanti gönderdi, Tekrardan batarya şişmesi yaşadı, Bizde tekrardan özel bir rom yükledik. Yaklaşık 1 ay oldu ve herhangi bir sıkıntı yok batarya ile.

Bataryası şişen telefonlarda gözlemlediğim kadarı ile telefon aşırı ısınıyor, Ve sonrasında batarya şişmesine neden oluyor. Buda telefonun içindeki orjinal yazılımın donanımı fazla zorlamasından dolayı kaynaklanabilir. Yada fabrika hatasından dolayı bir neden olabilir.

GALAXY S4′ ÜNÜZÜN BATARYASI ŞİŞTİ NE YAPACAKSINIZ…

  • Samsung yeni aldığı karar ile bataryası şişenlere ücretsiz olarak batarya değişimi yapıyor.
  • Diğer türlü yukarıdaki bahsettiğim olay mevcut bulunduğunuz ülkede yoksa custom rom yani özel rom kurulumu yapmayı deneyin…
Forum Donanım

Forum Donanım

Her geçen gün teknoloji alanında yeni tecrübeler edinerek marka ve kullanıcı deneyimlerini göz önüne alıp yüksek kalitede okunabilecek haberler üretmek için çalışmaya devam ediyor.

Yayınladığı Diğer Haberler - Website

Bir Cevap Yazın