USB den format atma ve Windows 7 ve Windows 8 ‘i USB ye yazma (Resimli Ayrıntılı Anlatım)

ve Windows 7 ve Windows 8 ‘i USB ye yazma (Resimli Ayrıntılı Anlatım)

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bu yazımda Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemini nasıl usb ye yazacağınızdan bahsedeceğim.

Birçok kişi halen daha format DVD si hazırlamakta ve sürekli olarak DVD ye para vermekte ayrıca çizilince de mecburen çöpe atılıyor. Ama USB ye yazınca hem USB den format attığımız için CD ye göre en az 2 kat daha hızlı oluyor hemde çizik sorunu olmayacağı için güvenli oluyor.

Devir teknoloji devri diye boşa demiyoruz değil mi:). Neyse şimdi gelelim Windows 7 veya Windows 8 ISO dosyasını nasıl USB ye yazacağımıza. Öncelikle

Windows-USB-DVD-tool.exe  bu programı üzerine tıklayarak indiriniz ve bilgisayarınıza kurunuz.

Şimdi sırası ile yaptıklarımı uygulayınız. Sadece 7 adımda format USB ‘ miz hazır olacaktır.

1) İlk olarak programı indirip bilgisayarınıza kurunuz.Daha sonra çalıştırınız.Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Buradan BROWSE yazısına tıklayınız.

windows8usbyaz

2)Şimdi bize ISO dosyamızı göstermemizi istiyor ISO dosyamızı seçip AÇ a tıklıyoruz.

windows8usbyaz2

3) ISO dosyamızıda gösterdikten sonra NEXT diyerek işleme devam ediyoruz.

windows8usbyaz3

4) Şimdi burada bize nereye yazacağını soruyor. Bu program sayesinde DVD ye de yazabiliriz. Ama biz teknolojiyi yakından takip edip uyguladığımız için USB DEVİCE seçeneğini seçerek USB ye yazdıracağız

windows8usbyaz4

5) Bu ekranda bize Bilgisayarımıza takılı olan USB bellekleri getiriyor. SOL tarafta sarı renk ile çizdiğim yerden USB’mizi seçiyoruz. Daha sonra BEGİN COPYİNG diyerek Format işlemimizi başlatıyoruz.

windows8usbyaz5

6) Ve son. Bütün işlemlerimizi başarı ile gerçekleştirdik ve Format işlemimiz başladı %100 olduğunda bitmiş olacaktır ve normal format atar gibi format işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

windows8usbyaz6

7) Son olarak format yazdırma işleminin bitmiş hali de aşağıdadır. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere esen kalın.

windows8usbyaz7

NOT : DVD den format atarken bios ayarlarından başlangıçta ilk sıraya DVD yi alıyorduk. Şimdi ise USB den format atacağımız için bağlangıç dan ilk sıraya USB yi almamız gerekmektedir.

3 Comments

 1. Fatih

  19 Mayıs 2014 at 12:08

  Kardeş başla çok sahil bissürü siteye girdim hepsi aynı ama açık değil seen resimli falan güzel anlatmıştım yalnız işi dosyasını nasıl bulmaz bi yardım ediver

 2. Haydar

  3 Haziran 2014 at 13:15

  peki bu seçtigin dosyalari nrden indirecez ? link atarmisin

 3. mustafa

  17 Ağustos 2014 at 17:50

  Dostum ben aynı şekilde yaptım ama NTRDL dosyası eksik diye hata verdi

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>